Staring College betaalt losgeld na aanval met gijzelsoftware

Het Staring College in de Gelderse plaatsen Lochem en Borculo heeft losgeld betaald aan hackers die de school in hun greep hadden.
Bestuurder Carlien Krist-Spit zegt tegen De Gelderlander dat de school wilde voorkomen dat het onderwijs voor langere tijd moest stoppen. Medewerkers van de school ontdekten op dinsdag dat verschillende bestanden versleuteld waren door buitenstaanders.
Dat zou volgens Krist-Spit een gevaar zijn voor de "de continuïteit van het onderwijs en de examens", schrijft de Gelderlander. Er is aangifte gedaan bij de politie.

Universiteit Maastricht na cyberaanval: 'Blijf van computers af'
Het college is in ieder geval nog tot en met maandag dicht, maar hoopt de systemen dinsdag weer draaiende te krijgen. Scholieren krijgen nieuwe inloggegevens.
Het is niet duidelijk hoeveel geld er is betaald om de toegang tot de bestanden terug te krijgen.
Bij een ransomware aanval op de Universiteit van Maastricht in 2019 werd twee ton aan losgeld betaald. Vaak weigeren slachtoffers ook te betalen, zoals de gemeente Hof van Twente.