FC Emmen heeft de eerste horde op weg naar handhaving in de Eredivisie genomen. De club uit Drenthe won ook de thuiswedstrijd tegen NAC Breda (2-0). Richairo Zivkovic opende de score met een wonderschone treffer. Jasin-Amin Assehnoun tekende in blessuretijd voor de eindstand
Emmen had de uitwedstrijd tegen NAC ook al gewonnen (1-2). De club strijdt komende week in twee duels met Almere City om een plekje in de Eredivisie voor het volgende seizoen. Beide ploegen ontmoeten elkaar dinsdag voor het eerst. De allesbeslissende return staat voor volgende week zondag op het programma.
Almere City schakelde eerder op zaterdag VVV-Venlo uit in de play-offs voor promotie en tegen degradatie. De formatie van trainer Alex Pastoor nam de strafschoppen beter. Doelman Nordin Bakker stopte drie strafschoppen en zag ook nog een inzet vanaf 11 meter over zijn doel gaan.