Ronald Araujo, Luis Suárez en Edinson Cavani maken deel uit van de Uruguayaanse selectie voor het WK voetbal in Qatar. FC Barcelona-verdediger Araujo moest vanwege een operatie aan zijn rechterdijbeen vrezen voor zijn deelname, maar hij lijkt net op tijd fit.
De 23-jarige Araujo werd eind september geopereerd en het was op dat moment de vraag of hij voor de winterstop nog in actie zou komen. Volgens de Uruguayaanse bond verloopt zijn herstel goed en bondscoach Diego Alonso besloot hem ondanks het gebrek aan wedstrijdritme te selecteren.
Ook de ervaren aanvaller Cavani is erbij in Qatar, ondanks dat hij een lichte enkelblessure heeft opgelopen. De 35-jarige Cavani heeft dit seizoen in zeven competitiewedstrijden voor Valencia vier keer gescoord. Voorin rekent Alonso ook op Luis Suárez, die onlangs met Nacional landskampioen werd in Uruguay. Vanzelfsprekend werd ook Darwin Núñez van Liverpool geselecteerd.
De 36-jarige Godín werd eveneens opgeroepen. De voormalig speler van Internazionale en Atlético Madrid staat tegenwoordig onder contract bij de Argentijnse club Vélez Sarsfield.
Uruguay neemt het in de groepsfase op tegen Zuid-Korea, Portugal en Ghana.