Ga naar de inhoud
Voetbal

FC Barcelona blijft op 0-0 steken in thuisduel met Rayo

Het is FC Barcelona niet gelukt de eerste competitiewedstrijd te winnen. De Catalanen, die zich deze zomer flink roerden op de transfermarkt, bleven in het eigen Camp Nou tegen Rayo Vallecano steken op 0-0.

Het is de eerste keer sinds het seizoen 1968-1969 dat het FC Barcelona niet is gelukt de eerste wedstrijd van het seizoen te winnen wanneer die op eigen veld gespeeld werd.

De Pool Robert Lewandowski wist zich bij zijn eerste officiële wedstrijd voor Barça niet te onderscheiden. De van Bayern München overgekomen spits speelde de hele wedstrijd nadat hij op het laatste moment speelgerechtigd was verklaard. Tien minuten voor tijd schoot hij rakelings naast met links.

Rode kaart

Frenkie de Jong viel na een uur in voor Gavi en Memphis Depay bleef de hele wedstrijd op de bank. Ansu Fati en Pierre-Emerick Aubameyang vielen in de slotfase in, maar ook zij wisten niet voor de bevrijdende 1-0 te zorgen. Jules Koundé ontbrak nog bij de thuisploeg omdat hij nog niet was ingeschreven.

In de slotfase moest FC Barcelona met tien man verder na een rode kaart voor captain Sergio Busquets, die Radamel Falcao in zijn gezicht raakte. Kort daarna leek Falcao de 0-1 te maken, maar het doelpunt werd afgekeurd wegens buitenspel.

Regerend kampioen Real Madrid komt zondagavond om 22.00 uur in actie. Almería is de eerste tegenstander.

Bron: ANP