Remko Pasveer hoopt dat hij woensdag met Ajax tegen zijn vorige club Vitesse mag uitkomen. "Het is natuurlijk aan de trainer", blikt hij vooruit naar de kwartfinale van de KNVB-beker. "Maar ik wil zoveel als mogelijk spelen."
Ten Hag stelde Pasveer zondag na de competitiezege op Heracles Almelo (3-0) enigszins gerust. "We gaan geen spelers sparen, want we willen de beker ook winnen", zei hij,
Pasveer moest in de vorige bekerduels van dit seizoen met Barendrecht (4-0) en Excelsior Maassluis (9-0) plaatsmaken voor André Onana en Jay Gorter. In de Eredivisie is hij wel steeds de eerste doelman van Ajax, na het wegvallen van de geblesseerde Maarten Stekelenburg en de mislukte contractonderhandelingen met André Onana.
Met Pasveer onder de lat is Ajax misschien wel op weg naar een record in de Eredivisie. FC Twente incasseerde in het seizoen 1971/1972 slechts 13 tegentreffers. Het clubrecord van Ajax staat op 18 tegengoals in het voetbaljaar 1972/1973. Ajax heeft dit seizoen voorlopig slechts 5 tegendoelpunten in de Eredivisie moeten slikken.
"Zo'n record is leuk. Maar het gaat erom dat we prijzen met Ajax winnen", zegt Pasveer die vorig seizoen met Vitesse de bekerfinale verloor tegen Ajax (2-1). "Het is wel grappig dat ik nu steeds tegen oude clubs van me speel. Eerst PSV en Heracles, nu Vitesse en straks ook FC Twente en Go Ahead Eagles."