Superieure Verstappen mist overwinning door crash na lekke band, Perez wint

Max Verstappen zal zondag 6 juni 2021 niet snel vergeten. Wat een zekere overwinning leek in de straten van Bakoe, eindigde in tranen door een lekke band. Na de rode vlag situatie reed teamgenoot Sergio Perez uiteindelijk naar de overwinning voor de uiterst sterke Sebastian Vettel en de verrassende Pierre Gasly. Door een fout van Lewis Hamilton bij de herstart blijft Verstappen wel de leider in het Wereldkampioenschap.
In superieure stijl domineerde Max Verstappen de straten van Bakoe zoals hij dat twee weken eerder ook deed in Monaco. Met nog slechts een paar ronden te gaan tot de finish reed Verstappen ruimschoots aan de leiding. Zonder enige waarschuwing liep plotseling de linker achterband leeg met een crash als gevolg. Verstappen was volledig kansloos en was slechts een passagier van zijn onbestuurbare Red Bull. Woedend en zwaar teleurgesteld stapte Verstappen ongedeerd uit zijn bolide wetende dat een zekere in rook was opgegaan.
Lekke band Stroll
Verstappen was niet de enige rijder die problemen ondervond van een lekke band. In ronde 31 werd Lance Stroll door hetzelfde probleem getroffen waarna de Canadees keihard de betonnen muur invloog. De schrik bij het team en Stroll was groot, maar gelukkig kon de Canadees zonder kleerscheuren uitstappen. “Ik heb echt geen idee wat er precies gebeurde”, aldus Stroll. “Het is erg jammer want we hadden een topstrategie en hadden vandaag mooie dingen kunnen laten zien.”
Hamilton in de fout
Na de crash van Verstappen werd de race tijdelijk gestopt. Daarmee volgde de wedstrijdleiding het advies van Red Bull Racing zodat iedereen zijn banden kon wisselen en er niet nogmaals een crash zou plaatsvinden. Wat restte was een sprintrace over slechts twee ronden. Voor Hamilton een uitgelezen kans om een voorsprong te nemen in het WK, maar de Brit was te gretig in de run naar de eerste bocht. Hamilton kon zijn Mercedes niet op tijd tot stilstand brengen, ging rechtdoor en moest achteraan het veld weer aansluiten en finishte de race als vijftiende zonder punten.
Perez pakt de winst
Sergio Perez hield na de fout van Hamilton het hoofd koel en reed naar de overwinning voor Red Bull. Voor de start van het seizoen liet de Mexicaan optekenen dat hij vijf races nodig zou hebben om volledig op snelheid te zijn en dat liet hij in Bakoe duidelijk zien. “Ik ben zo gelukkig”, aldus Perez. “Het spijt me heel erg voor Max. We hadden vandaag gewoon een 1-2 moeten hebben. Maar ik ben blij met de overwinning, want we wisten niet of we de finish zouden halen omdat er een probleem was met de auto. Bij de herstart remde ik zo laat als ik kon en dat was de sleutel tot de overwinning.”
POS | DRIVER | CAR | LAPS | TIME/RETIRED |
1 | Sergio Perez | RED BULL | 51 | 3:33.686 |
2 | Sebastian Vettel | ASTON MARTIN | 51 | +1.385s |
3 | Pierre Gasly | ALPHA TAURI | 51 | +2.762s |
4 | Charles Leclerc | FERRARI | 51 | +3.828s |
5 | Lando Norris | MCLAREN | 51 | +4.754s |
6 | Fernando Alonso | ALPINE | 51 | +6.382s |
7 | Yuki Tsunoda | ALPHA TAURI | 51 | +6.624s |
8 | Carlos Sainz | FERRARI | 51 | +7.709s |
9 | Daniel Ricciardo | MCLAREN | 51 | +8.874s |
10 | Kimi Räikkönen | ALFA ROMEO | 51 | +9.576s |
11 | Antonio Giovinazzi | ALFA ROMEO | 51 | +10.254s |
12 | Valtteri Bottas | MERCEDES | 51 | +11.264s |
13 | Mick Schumacher | HAAS | 51 | +14.241s |
14 | Nikita Mazepin | HAAS | 51 | +14.315s |
15 | Lewis Hamilton | MERCEDES | 51 | +17.668s |
16 | Nicholas Latifi | WILLIAMS | 51 | +42.379s |
17 | George Russell | WILLIAMS | 48 | DNF |
18 | Max Verstappen | RED BULL | 45 | DNF |
NC | Lance Stroll | ASTON MARTIN | 29 | DNF |
NC | Esteban Ocon | ALPINE | 3 | DNF |