Ga naar de inhoud
Inslagen in ruit

Advocatenkantoor in Utrecht meerdere keren beschoten

In de ruiten zijn kogelgaten te zien. Beeld © Michiel van Beers

Een advocatenkantoor aan de Maliebaan in Utrecht is vanmiddag beschoten. Het gaat om het pand waarin onder meer strafpleiters Louis de Leon en Yassine Bouchikhi kantoor houden.

Dat vertelt De Leon tegen persbureau ANP. Hij was naar eigen zeggen zelf niet aanwezig toen de beschieting plaatsvond, maar zei dat er 'meerdere inslagen in de ruit' zijn.

Kabinet
Lees ook:
Kabinet wil vier jaar cel voor bedreiging advocaten

Hij heeft geen idee wie de dader is. "Ik zou graag willen weten wie er achter zit". Hij heeft ook geen idee wat de reden voor de aanslag zou kunnen zijn. "Ik durf het niet te zeggen. Ik heb er weinig zicht op."

Marengo

Bouchikhi is als advocaat betrokken in het liquidatieproces Marengo rond Ridouan Taghi, waarbij hij één van de verdachten vertegenwoordigt. Louis de Leon was in het verleden onder meer advocaat van Klaas Otto, de oprichter van de motorbende No Surrender.

De politie wil alleen kwijt dat ze sinds vanmiddag 13.15 uur onderzoek doet bij een pand aan de Maliebaan na een melding van een 'verdachte situatie'.