Aantal auto's op de weg stijgt weer iets

Het is de laatste weken weer een klein beetje drukker op de weg geworden. De verkeersdrukte is nog lang niet terug op het normale niveau, maar het lijkt er op dat Nederland sinds de laatste week van maart toch weer iets mobieler is geworden.
Dat blijkt uit gegevens van de NDW, de Nationale Databank Wegverkeersgegevens. Het is vooral in de middaguren dat het verkeer weer een beetje aantrekt. In de ochtend- en avondspits is het verschil met voor de coronacrisis nog altijd enorm.
Driekwart van normaal
In totaal rijdt er nu gemiddeld in Nederland een kleine driekwart van de normale hoeveelheid auto's.
Winkelen met afstand: georganiseerde file bij de bouwmarkt
In de ochtendspits is het verkeer nu de helft rustiger dan normaal, in de avondspits rijden er nu zelfs zestig procent minder auto's. In de uren daartussen komt het verkeer nadrukkelijk meer op gang.
Geen files
Omdat het verkeer vooral wat aantrekt in de 'daluren' blijven de wegen nog altijd verstoken van files. Die telt de NDW al wekenlang nauwelijks.

Hoor je dat (niet)? Stuk minder verkeerslawaai door coronavirus
Opvallend is dat dit alles alleen geldt voor personenauto's. Het vrachtverkeer rijdt nog bijna even veel als in de maanden voor de crisis.