De actievoerders van Greenpeace die gisteren door de marechaussee werden aangehouden zijn weer vrijgelaten. Maar ze zijn van plan om vandaag weer terug te gaan.
In totaal hield de marechaussee 25 mensen aan. De laatste arrestanten werden gisteravond naar huis gestuurd. Het Openbaar Ministerie (OM) bepaalt later of mensen worden vervolgd.
Een paar honderd demonstranten hadden zich gisterochtend verzameld in Schiphol Plaza, maar ze hadden geen toestemming om daar actie te voeren. Omdat de meesten, ondanks een oproep daartoe, weigerden te vertrekken, werden ze door marechaussees uit de hal verwijderd. Daarbij zijn de arrestaties verricht.
Klimaatactivisten worden Schiphol Plaza uitgezet:
Met de actie wilden de klimaatactivisten een klimaatplan van de luchthaven afdwingen. De manifestatie van Greenpeace wordt om 12.00 uur hervat op het plein voor Schiphol Plaza.
Mochten er demonstranten terugkeren in Plaza, dan zal er volgens de loco-burgemeester van Haarlemmermeer Jurgen Nobel weer worden ingegrepen.
