Ga naar de inhoud
Slachtoffers

Luchtaanvallen op Kyiv, tientallen drones neergehaald

Leden van een Oekraïense luchtafweerbrigade. Beeld © AP

Rusland heeft gisteravond en vannacht de Oekraïense hoofdstad Kyiv aangevallen met drones. Volgens de Oekraïeners vielen bij de aanval een dode en twee gewonden. De luchtmacht claimt 52 drones te hebben neergehaald.

Een man van 41 kwam in Kyiv om het leven toen vallende brokstukken van drones op een tankstation neerkwamen. Dat zegt burgemeester Vitali Klitsjko van de stad. Op andere plekken in de stad brak brand uit in gebouwen door vallend drone-puin.

Oekraïne
Lees ook:
Oekraïne boekt succes met luchtafweer: 'Behoort inmiddels tot de top'

Ook op andere plekken in Oekraïne ging vannacht het luchtalarm af. Getuigen meldden aan internationaal persbureau Reuters verschillende ontploffingen te hebben gehoord.

Iraanse drones

Volgens de Oekraïense luchtmacht werd de aanval op Kyiv uitgevoerd met kamikazedrones van Iraanse makelij. Op Telegram schrijft de luchtmacht dat er 54 van zulke drones op de stad afgestuurd werden. Daarvan zouden er 52 zijn onderschept door het Oekraïense luchtafweer. 

Bekijk: dit zijn de drones waarmee Rusland burgerdoelen in Oekraïne beschiet

03:02
Het type drones dat bij de aanval zou zijn gebruikt.