Ga naar de inhoud
Nog 11 mensen vermist

Grote brand in hostel Nieuw-Zeeland, zeker 6 doden

Overlevende dodelijke hostelbrand Nieuw-Zeeland: 'Ik ben naar buiten gerend'

01:01

Bij een grote brand in een hostel in het Nieuw-Zeelandse Wellington zijn minimaal zes mensen omgekomen. De brandweer laat weten nog op zoek te zijn naar elf personen die wellicht ook in het gebouw waren tijdens de brand. Een chef van de brandweer noemt het zijn 'ergste nachtmerrie'.

De brand brak midden in de nacht uit door een nog onbekende oorzaak. De krant The New Zealand Herald zegt geruchten te horen dat het vuur opzettelijk is aangestoken. Inmiddels is ook duidelijk dat er geen watersproeiers aanwezig waren in het gebouw van drie verdiepingen.

Zeker 52 mensen gered

Het gebouw van het Loafers Lodge-hostel heeft capaciteit voor 92 mensen, maar onduidelijk is hoeveel mensen er daadwerkelijk aanwezig waren op het moment dat de brand uitbrak. De brandweer laat weten dat in ieder geval 52 mensen levend uit het gebouw zijn gekomen.

De politie spreekt over 'minder dan tien' doden, maar kan nog weinig met zekerheid zeggen. Het is op dit moment nog te gevaarlijk om het gebouw in te gaan.

Nederlandse
Lees ook:
Nederlandse backpackers in hostelbrand: 'Het was dood of leven, er zat niets tussen'