Ga naar de inhoud
Finland weer bovenaan

Nederland op 5de plaats van gelukkigste landen

In de zon in een Rotterdams park Beeld © ANP / Hollandse Hoogte / Hans van Rhoon

Nederland staat op de vijfde plaats van de jaarlijkse lijst van gelukkige landen. Voor de zesde keer op rij is Finland volgens het World Happiness Report 2023 het land met de gelukkigste bevolking ter wereld. 

Op twee staat de bevolking van Denemarken, op drie die van IJsland.

Afghanistan en Libanon

Het door oorlog verscheurde Afghanistan en Libanon kwamen als de twee ongelukkigste landen uit het onderzoek naar voren.

Top 20 van gelukkigste landen:

  1. Finland
  2. Denemarken
  3. IJsland
  4. Israël
  5. NEDERLAND
  6. Zweden
  7. Noorwegen
  8. Zwitserland
  9. Luxemburg
  10. Nieuw-Zeeland
  11. Oostenrijk
  12. Australië
  13. Canada
  14. Ierland
  15. Verenigde Staten
  16. Duitsland
  17. België
  18. Tsjechië
  19. Verenigd Koninkrijk
  20. Litouwen
Gelukkigste
Lees ook
Gelukkigste Nederlanders wonen in Ede, ongelukkigste in Rotterdam

Top 20 van ongelukkigste landen:

  1. Afghanistan
  2. Libanon
  3. Sierra Leone
  4. Zimbabwe
  5. Congo
  6. Botswana
  7. Malawi
  8. Comoren
  9. Tanzania
  10. Zambia
  11. Madagascar
  12. India
  13. Liberia
  14. Ethiopië
  15. Jordanië
  16. Togo
  17. Egypte
  18. Mali
  19. Gambia
  20. Bangladesh

Tijdsbestek van drie jaar

Het World Happiness Report wordt jaarlijks samengesteld door wetenschappers uit de Verenigde Staten, aan de hand van enquêtes die zijn afgenomen door het Gallup Institute.

Over een tijdsbestek van drie jaar wordt onder meer gekeken naar hoe burgers zich voelen, de sociale steun die zij aan elkaar hebben, de corruptie binnen hun regering, hun fysieke en mentale gezondheid en het bruto binnenlands product per hoofd van de bevolking.

Waar
Lees ook
Waar of niet waar? 'Mensen van 47,2 jaar zijn het ongelukkigst'

'Opmerkelijk veerkrachtig'

De onderzoekers stellen dat het door mensen gevoelde geluk 'opmerkelijk veerkrachtig' is gebleken tijdens de coronapandemie.

De wereldwijde gemiddelden zijn in de laatste drie onderzochte jaren, 2020 tot en met 2022, net zo hoog als de gemiddelden in de periode 2017 tot en met 2019 van voor de pandemie.