Iran heeft ruim 100 mensen opgepakt na de mysterieuze vergiftigingen op meisjesscholen van de afgelopen maanden. De verdachten zouden volgens het regime banden hebben met 'vijandige' groepen.
Sinds november werden verspreid over Iran duizenden meisjes op school vergiftigd met een nog onbekende stof. Ze kregen na het ruiken van een onbekende geur onder meer last van duizeligheid, misselijkheid en ademhalingsproblemen. Beelden van de vergiftigingen kwamen mondjesmaat naar buiten:
In beeld: Iraanse schoolmeisjes zakken in elkaar na vergiftiging
Waarom de meisjes werden vergiftigd, is nog niet duidelijk. De Iraanse regering had het bij de bekendmaking van het nieuws over de arrestaties over mensen die als doel hadden 'terreur te zaaien onder het volk en studenten, en scholen te sluiten'.
Oppositiegroep
Ook had de regering het over een mogelijke link met een oppositiegroep die in ballingschap zit in Albanië, de Iraanse Volksmoedjahedien (MEK). Die groep wil het regime van ayatollah Ali Khamenei omverwerpen en is door het Iraanse regime als terroristisch bestempeld.
Vorige week maakte de Iraanse regering ook al bekend een aantal verdachten te hebben opgepakt. Die zouden in vijf verschillende provincies wonen, maar om hoeveel mensen het toen ging is niet bekendgemaakt.
