Vier kinderen zijn gistermiddag op een dichtgevroren meer bij het Engelse Birmingham door het ijs gezakt. Hun toestand is kritiek.

De vier speelden op het ijs in Babbs Mill Park toen het ijs brak. Hulpverleners waren snel ter plekke en gaven eerste hulp.
De kinderen werden daarna naar twee ziekenhuizen gebracht. Alle vier zouden een hartstilstand hebben opgelopen als gevolg van onderkoeling door het koude water. Zij worden kunstmatig beademd.
Twee vermisten
Volgens getuigen zouden er zes kinderen in de leeftijd van een jaar of elf op het ijs hebben gespeeld. De politie is nog op zoek naar de twee anderen, maar gaat ervanuit dat zij, als ze inderdaad ook door het ijs zijn gezakt, het ongeval niet hebben overleefd.
Het is al dagen koud in Groot-Brittannië en er komt nog veel meer vrieskou aan. Voor komende week wordt een temperatuur van min 15 graden verwacht voor het noordoosten van Schotland.