Een groep van ongeveer 40 mensen heeft gisteravond een politiebureau in Parijs bestormd. Gewapend met vuurwerk en metalen staven probeerden ze het kantoor binnen te dringen, maar dat mislukte.
De aanval vond plaats in Champigny-sur-Marne ten zuidoosten van de Franse hoofdstad. De woonwijk staat bekend om drugshandel. Het is al de derde keer in twee jaar dat het politiebureau werd aangevallen.
Beelden op sociale media
"Het is al een paar dagen gespannen met mensen die de strijd willen aangaan met de politie", zegt burgemeester Laurent Jeanne tegen het Franse nieuwsmedium BFM. "We waren niet ver verwijderd van een ramp." Volgens hem was de aanval goed voorbereid.
Wat het motief was van de groep is niet bekend. Het zou gaan om een vergeldingsactie voor een scooterongeluk eerder deze week waarbij de politie betrokken zou zijn geweest. Niemand raakte gewond, maar op beelden is te zien dat het er heftig aan toe ging. Ramen werden ingeslagen en auto's in de buurt raakten beschadigd.