Duitse oppositiepartij AfD stuurt extreemrechts kopstuk van 'der Flugel' weg

De rechtspopulistische AfD, de grootste oppositiepartij van Duitsland, heeft een kopstuk uit de partij gezet vanwege zijn extreemrechts gedachtegoed. Het gaat om de leider van de AfD in de deelstaat Brandenburg, Andreas Kalbitz. Hij wordt door de Duitse geheime dienst als staatsgevaarlijk beschouwd.
Kalblitz stond samen met Björn Höcke aan het hoofd van wat 'der Flugel' wordt genoemd. Een extreem-rechts groepering binnen de AfD, waarin neonazi's en andere rechtsextremisten onderdak vonden en die steeds invloedrijker werd binnen de AfD.
Stelling nemen
De partij, die zichzelf formeel als liberaal en nationaal-conservatief beschouwt, weigerde tot nu toe steeds stevig stelling te nemen tegen deze extremistische fractie, die vooral in het oosten van het land veel kiezers trekt.

AfD-lijstrekker: 'We moeten trots kunnen zijn op onze soldaten in wereldoorlogen'
Kalbitz heeft veel contacten in het extreemrechtse milieu. Hij was in het verleden aangesloten bij verboden organisaties die als extreemrechts te boek staan en in het verleden werd hij ook gespot bij bijeenkomsten van neonazi's.