De Duitse voetbalbond heeft de wedstrijd tussen HSV Hamburg en Dynamo Dresden voor morgen moeten afgelasten. Door de vele demonstraties in het nabijgelegen Chemnitz zijn er niet voldoende agenten over om de wedstrijd te beveiligen.
Al een kleine week is de Oost-Duitse stad toneel van grimmige protesten van rechts-extremisten en linkse tegendemonstranten. Die ongeregeldheden begonnen na de dood van een Duitse man, die werd neergestoken bij een vechtpartij met een Irakees en een Syriër vorig weekend.
In de stad voor het zeggen
De identiteit van de daders lag al snel op straat en rechts-extremisten en hooligans gingen de straat op om te laten zien 'wie het in de stad voor het zeggen heeft'. Er ontstonden klopjachten in de stad op iedereen met een gekleurde huid en op agenten. Sindsdien is het onrustig in de stad en zijn er elke dag grotere en kleinere demonstraties.
Voor morgen zijn er weer veel aangekondigd. Zo veel dat een volledige politie-inzet nodig is.