Agent niet vervolgd na fataal filefuik

De politie heeft in oktober een 'onjuiste beslissing' genomen om een filefuik op de A2 bij Abcoude te creëren om een benzinedief te pakken te krijgen.
Maar de politieagent die hiertoe besloot, kon niet terugvallen op regelgeving of beleid op dit punt. Daarom is strafrechtelijke vervolging niet op zijn plaats.
Rechtmatig gehandeld
Dat maakte het Openbaar Ministerie bekend. De filefuik werd opgezet om een benzinedief tot stoppen te dwingen, maar kende een fatale afloop. De dief reed hard op de file in en ramde een andere auto, waardoor een onschuldige inzittende om het leven kwam. De agenten die de achtervolging hadden ingezet, hebben rechtmatig gehandeld.
Te groot risico voor mensen in file
De opdracht tot het opzetten van een filefuik kwam van een agent van de meldkamer Utrecht. Die agent had moeten weten dat het creëren van een fuik een te groot risico voor de mensen in de file zou opleveren. "De risico's voor de verkeersveiligheid hadden zwaarder moeten wegen dan het belang van de aanhouding op dat moment." Maar gezien de omstandigheden waaronder de beslissingen moesten worden genomen en het ontbreken van beleid, vindt de officier van justitie het niet passend om de agent te vervolgen.
Blowen
De man die op de A2 bij Acoude het dodelijk ongeluk veroorzaakte toen hij inreed op de politiefile, was onder invloed van softdrugs. De 48-jarige Maikel R. uit Tilburg was bij een benzinestation weggereden zonder te betalen. Op zijn auto zaten valse kentekenplaten