Bij de brand op de ferry van Newcastle naar IJmuiden zijn vannacht in totaal 23 mensen gewond geraakt. Zes van hen moesten naar het ziekenhuis met rookgerelateerde verwondingen.
Aan boord van de ferry King Seaways zaten veel Nederlanders. Een woordvoerder van rederij DFDS Seaways kon niet zeggen of er onder hen gewonden zijn.
De brand is vermoedelijk door een passagier aangestoken en brak midden op zee uit. De Britse luchtmacht heeft enkele mensen met helikopters van boord gehaald. De ferry keerde vervolgens terug naar de haven van Newcastle en kwam daar vanochtend vroeg aan.
Aan boord blijven
Alle passagiers en bemanningsleden, iets meer dan 1000 in totaal, moeten tot zeker acht uur vanochtend aan boord moeten blijven om ondervraagd te worden door de politie. De politie denkt dat een passagier, al dan niet opzettelijk, het vuur in een van de cabines heeft veroorzaakt.
Deze persoon zou zijn aangehouden, maar de woordvoerder van de rederij kon dat niet bevestigen.