"Ik zou uit eigen ervaring willen zeggen: veel vrouwen dringen er bij mij op aan om verkracht te worden", zei Jort Kelder gisteren in zijn nieuwe radioshow Dr. Kelder en Co. Die uitspraak is bij veel mensen verkeerd gevallen.
Kelder deed zijn provocerende uitspraak gisteren tijdens een gesprek over mannelijke hormonen met microbioloog Rosanne Hertzberger. Hierin hadden de twee het over de #MeToo-discussie en de uitspraken van rapper Boef. Om aan te geven dat vrouwen volgens hem seksueel actiever worden, deed hij zijn boude uitspraak.
Even later neemt Kelder gas terug: "Nee jongens, even excuus, ik ben er wat hard ingegaan door het woord verkrachting te gebruiken. Maar ik heb het gevoel, en ik hoor het ook in mijn omgeving van zowel mannen als vrouwen, dat hoogopgeleide vrouwen seksueel actiever zijn", zegt hij. "Ik word er soms weleens bang van."
Het gesprek tussen Kelder en Hertzberger
Kelder: "Ik zou uit eigen ervaring willen zeggen: veel vrouwen dringen bij mij aan verkracht te worden."
Hertzberger: "Pardon?"
Kelder: "Ja, nou ja niet in de zin van rapper Boef..."
Hertzberger: "Nee, leg dat eens even uit?"
Kelder: "Ik heb het idee dat vrouwen, actieve dertigers, seksueel actiever zijn dan mannen."
Hertzberger: "Maar verkrachting is tegen je wil."
Kelder: "Nee, maar ik zet hem nu even hard in."
Hertzberger: "Maar leg uit, er komen vrouwen naar je toe en die willen door je betast worden?"
Kelder: "Ja zeker, wat ik probeer aan te tonen is dat volgens mij de rollen aan het veranderen zijn. We hebben nu de #MeToo-discussie, maar ik geloof dat er meer evenwicht gaat komen."
(…)
Hertzberger: "Maar jij hebt dus het gevoel dat vrouwen meer naar je toe komen en jou najagen?"
Kelder: "Nee jongens, even excuus, ik ben er wat hard ingegaan door het woord 'verkrachting' te gebruiken. Maar ik heb het gevoel, en ik hoor het ook in mijn omgeving van zowel mannen als vrouwen, dat hoogopgeleide vrouwen seksueel actiever zijn. Ik word er weleens bang van."
Hertzberger: "Maar het woord verkrachting impliceert ook dat ze gedomineerd willen worden door je. Dat denk je?"
Kelder: "Ja. Nou, niet per se in mijn geval, maar dat zie ik wel."
Hertzberger: "Maar in bed of in praktische situaties?"
Kelder: "Nee, in bed vooral. Ze willen echt tegen de muur gegooid worden."
Hertzberger: "Oké, interessant."
Beluister het hele gesprek hier.
Tegen de muur gegooid
Even later maakt hij weer een onhandige opmerking. Hertzberger vraagt: "Het woord verkrachting impliceert ook dat ze gedomineerd willen worden door je. Dat denk je?" Waarop Kelder antwoord: "Ja, in bed vooral. Ze willen tegen de muur gegooid worden."
Veel twitteraars vallen over zijn uitspraken:
#JortKelder denkt in zijn ijdelheid op het niveau van een puber op de middelbare school die er van overtuigd is dat de lerares Nederlands verliefd op hem is
— André Merlijn (@AMerlijn) January 7, 2018
Kan me onmogelijk voorstellen dat er vrouwen zijn die door zo'n kromgetrokken minkukel ook zelfs maar áángeraakt willen worden. #JortKelder
— roel botter (@roelbotter1) January 7, 2018
Verkrachting: Een ander persoon tegen diens wil met lichamelijk geweld dwingen tot geslachtsgemeenschap. Dus hierbij als die vrouwen het willen, is het geslachtsgemeenschap en geen verkrachting. #JortKelder #hopingkarmareallystrikes
— Debbie (@debstertje5) January 7, 2018
Is er al een Chablis gooien op Jort Kelder Facebook pagina??? #Boef #JortKelder pic.twitter.com/JmWWIHYcSC
— Richard Verolme (@Top_Job_Afbouw) January 7, 2018
Hertzberger neemt het op Twitter voor hem op:
Niet iedereen die iets onnozels zegt is meteen een seksueel roofdier. Zover ik begreep probeerde Jort Kelder te zeggen dat vrouwen anno nu ook jagen en seksueel assertief zijn. Vlgs mij had verkrachting er niet veel mee te maken. Stomme opmerking. Geen misdrijf.
— Rosanne Hertzberger (@ryhertzberger) January 6, 2018
Kelder zelf heeft nog niet gereageerd op de ophef.