Ga naar de inhoud
Entertainment

Dilan Yeşilgöz steunt Iraanse vrouwen: knipt haar af bij Op1

Minister van Justitie Dilan Yeşilgöz bij Op1 Beeld © Op1 uitzending op 6 oktober 2022, aflevering 198

Minister van Justitie Dilan Yeşilgöz (45) heeft donderdagavond in de uitzending van 'Op1' de schaar in haar haar gezet. Ze deed dit als steunbetuiging aan vrouwen in Iran die demonstreren voor meer vrijheid. Ook presentatrice Fidan Ekiz (45) en tafelgast Yesim Candan (47) knipten een deel van hun haar af.

"De strijd hier is de zon op je huid mogen voelen, zelf mogen bepalen wie je wilt zijn, de wind door je haren voelen"

"Ik doe graag een lok mee", zei Yeşilgöz, terwijl ze de schaar opeiste van Fidan. "De strijd hier is de zon op je huid mogen voelen, zelf mogen bepalen wie je wilt zijn, de wind door je haren voelen", aldus de minister.

Franse
Lees ook:
Franse sterren knippen haar af uit solidariteit met vrouwen in Iran

In Iran wordt bijna dagelijks geprotesteerd na de dood van de 22-jarige Mahsa Amini in een politiecel vorige maand. Mahsa was opgepakt door de religieuze politie omdat ze zich niet aan de strenge kledingvoorschriften zou hebben gehouden. Iraanse vrouwen verbranden uit protest hun hoofddoeken en knippen hun haren af. Om hun solidariteit te betuigen knippen vrouwen over de hele wereld ook demonstratief hun haar af.

Angelina
Lees ook:
Angelina Jolie en Dua Lipa spreken steun uit voor protesten in Iran