Groots nieuws voor Guus Meeuwis (48). Zijn hit 'Brabant', een ode aan zijn thuisprovincie, is namelijk gecoverd in Duitsland en dat lied is daar een daverend succes. "Ik ben vereerd dat mensen het gevoel van ‘thuis’ in het lied herkennen en hetzelfde voelen", vertelt de artiest aan 'De Gelderlander.'
'Voor mij blijft het natuurlijk altijd verbonden aan Brabant'
De Duitse carnavalsgroep Bläck Föös heeft voor hun vijftigjarige jubileum het lied 'Brabant' gecoverd. Maar in plaats van Brabant staat bij onze oosterburen Keulen in de spotlight. De cover is inmiddels bij heel wat Duitsers bekend: het drie uur durende optreden is namelijk maar liefst 5,6 miljoen keer bekeken en ook op Facebook kan Bläck Föös op veel positieve reacties wachten. 'Wat is dat liedje mooi zeg!' reageert een van de fans op sociale media.
Guus Meeuwis laat in een reactie aan de Gelderlandse krant weten dat hij Bläck Föös ‘veel plezier en succes’ met het lied wenst. 'Het leuke van liedjes schrijven is dat je nooit van tevoren weet waar je liedje terecht gaat komen. Maar voor mij blijft het natuurlijk altijd verbonden aan Brabant.'

Dit is niet de eerste keer dat Guus ergens enorm door wordt verrast. Onlangs kregen zijn liedjes namelijk een groot podium in het attractiepark Efteling. In onderstaande video zie je zijn reactie hierop.