Ga naar de inhoud
Toekomstmakers

Online supermarkt Picnic groeit hard

Een medewerker van de nieuwe online supermarkt Picnic bezorgt boodschappen bij een klant. Beeld © ANP

Online supermarkt Picnic groeit hard. Vorig jaar kwamen er 550 procent meer klanten bij. Het aantal orders groeide met meer dan 1000 procent. In procenten oogt het omvangrijk, maar in absolute aantallen is Picnic nog wel een supermarktdwerg.

Nederland telt meer dan 7,5 miljoen huishoudens. Die moeten allemaal boodschappen doen. Picnic heeft er naar eigen zeggen nu 24.000 als klant.

Het bedrijf begon anderhalf jaar geleden en is nu in zes plaatsen actief. Dat zijn Amersfoort, Leusden, Soest, Utrecht, Almere en Maarsen. Dit jaar wil Picnic er tien tot vijftien steden aan toevoegen. Daarbij denkt het bedrijf aan Apeldoorn, Gouda, Lelystad en Zoetermeer.

Picnic profileert zich als duurzame supermarkt. De bezorging gebeurt met elektrische wagentjes. Door de manier van bestellen en distribueren claimt het ook minder voedsel te verspillen dan normale supermarkten.